Artėjanti naujųjų metų naktis daugumai asocijuojasi su naujomis pradžiomis, švente ir , žinoma, ferjerverkais. Ši naktis daugumai augintinių savininkų, kaip ir patiems augintiniams, gali kelti susirūpinimo jausmą, stresą ar net didžiulę baimę.
Dažnas šuo bijo fejerverkų, jų triukšmo, staigių sprogstamųjų garsų. Kaip palengvitni šią naktį šunims? Štai keli patarimai:
- Pasistenkite suprasti šuns kūno kalbą. Dažnas laižymasis, žiovavimas, nerimastingumas, vaikščiojimas iš vienos vietos į kitą mums signalizuoja apie jau patiriamą šuns nerimą. Pastebėję šiuos ženklus, jau galime užbėgti įvykiams už akių pradėdami lengvinti stresą. Glostymai, žaidimai su daug pagyrimo ir skanukų.
- Saugios vietos sukūrimas. Pasirūpinkite, kad namuose šuo turėtų saugią vietą, kur galėtų pasislėpti ir nebūti trukdomas kitų šeimos narių ar svečių. Tai gali būti guolis, narvas, mėgstama vieta kambaryje. Paruoškite toje vietoje mėgstamų šuns žaislų, pledų, kramtukų. Leiskite jam ten būti kiek jis pats nori. Pasirūpinkite maistu, vandeniu.
- Dėmesio atitraukimas nuo garsų. Galite namie leisti groti ramiai muzikai, pagarsinti televizorių ir taip bent minimaliai užmaskuoti garsus lauke iki didžiųjų fejerverkų.
- Nepamirškite dieną šuniui leisti maksimaliai fiziškai išsikrauti. Pabėgiokite miške, aikštelėje ar kitose ramiose, atokiose vietose. Pavargęs šuo bus kiek ramesnis, tausos jėgas ir jo kūnas natūraliai neleis pasiekti maksimalaus streso lygio.
- Jokiu būdu nebūkite lauke per didžiuosius fejerverkus. Šuo iš baimės gali išsinerti iš pavadėlio ir pabėgti, susižeisti ar sužeisti kitus. Taip pat venkite balkonų, atidarytų langų.
- Nepalikite augintinio vieno namuose, jis iš baimės gali susižeisti, labai įsibauginti ir gali išsivystiti atsiskyrimo nerimas. Jei tokios galimybės nėra — paprašykite artimųjų, draugų pabūti kartu su augintiniu.
- Jeigu gerai pažįstate savo augintinį ir jokios kitos priemonės neveikia, pasikonsultuokite su veterinaru dėl kitų raminimo būdų ar net medikamentų.
Saugių ir gražių visiems Naujųjų metų!