Doracocker

Orams šylant, pavasariui įsibėgėjant mūsų ilgaplaukiai augintiniai, kaip ir kasmet, ima šertis ir ruoštis artėjančiai vasarai. Ilgaplaukių šunų savininkams tai ženklas, kad reikia ruoštis naujai rutinai. Štai keli patarimai, kaip padėti savo ilgaplaukiam draugui šiltuoju metų sezonu:


1. Reguliarus kailio šukavimas. Išsirinkite savo augintinio kailiui tinkamas šukas ir suradę tinkamą vietą (nes plaukų tikrai bus labai daug!) šukavimui, iššukuokite jau iškritusį kailį. Taip pat galite pasinaudoti ir šunų kirpėjo/groomerio paslaugomis bei nukailinimo procedūra. 

2. Maudymasis. Nepamirškite išmaudyti augintinio naudojant šampūną, kad greičiau su senu kailiu pasišalintų ir įvairūs nešvarumai, purvas. 

3. Kirpimas. Jei pastebite susivėlusių į dredus panašių plaukų kuokštų, nebijokite nueiti į šunų kirpyklą arba patys juos atsargiai pašalinkite žirklutėmis, nes besikasydamas gyvūnas gali išrauti plaukų kuokštą ir toje vietoje susiformuos žaizda. Jei šuns veislė ir pats augintinis leidžiasi — apsikirpkite ir mėgaukitės nauja, vasariška išvaizda, kuri padės augintiniui greičiau atsivėsinti. 

4. Mityba ir hidratacija. Pasirūpinkite augintiniui ir jo kailio priežiūriai skirtais vitaminais. Gertuvė taip pat būtina norint apsisaugoti nuo perkaitimo ir galimo kailio slinkimo nuo karščio. 

5. Apsauga nuo erkių. Ilgame plauke erkės gali greičiau ir giliau pasislėpti, todėl nepamirškite naudoti apsaugos nuo jų. Kokias būtent jūsų augintiniui skirtas priemones naudoti geriausiai patars veterinaras arba veterinarijos vaistininkas. 


Na, o štai Elas iš @linksmosiospedutes  palikęs žieminį kailį ir pasiruošęs vasarai.