Doracocker

Gyvūno auginimas gali būti įdomi ir teigiama patirtis visai šeimai. Augintiniai mus išmoko kantrybės, meilės, pasitikėjimo — tai itin vertingos gyvenimo pamokos vaikams. Tiesa, kartais gali kilti nemažai iššūkių kai namuose mažieji ir gyvūnai vis dar mokosi namų, gyvenimo ir elgesio taisyklių. Taigi, kokie pagrindiniai iššūkiai gali kilti?
1. Laiko planavimas. Augintinių, o ypač šunų savininkams auginantiems mažus vaikus gali būti sunku tinkamai ir optimaliai paskirstyti laiką, ypač laisvalaikį, norint patenkinti visų šeimos narių poreikius.Vaikų priežiūra, pagalba atliekant namų darbus, išvykos ir savaitgalio pramogos, dresūra, tinkama šuns iškrova, kokybiškas bendravimas — visa tai gali būti itin sunku suderinti. Šią problemą puikiai sprendžia rutina ir įtraukus laisvalaikio planavimą. Laisvalaikio su vaikais metu galima kartu pasiimti ir augintinį, eiti kartu pasivaikščioti, laiką leisti gamtoje, formuoti savaitgalio tradicijas, pavyzdžiui, bendrus pasivaikščiojimus prie jūros, vėliau dresūros rutinos. 

2. Saugumas. Dažnai šunų, ypač didesnių veislių, savininkai nerimauja dėl vaikų saugumo. Vaikai netyčia, žaisdami gali suerzinti, sužeisti ar išprovokuoti šunį. Pasėkmė — įkandimai, išsigandę vaikai ir šuo, ieškantis naujų namų. Šiam iššūkiui spręsti būtina šuns socializacija, taip pat ne ką mažiau svarbu vaikus mokyti tinkamo elgesio su gyvūnu. Taip išvengsite papildomo nerimo ir sukursite saugią aplinką tiek vaikams, tiek ir gyvūnui.

3. Finansinė atsakomybė. Šunys, ypač jauni ir neišmokę namų taisyklių gali apgadinti daugybę daiktų, baldų, netikėtai sugraužti tiek jūsų, tiek vaikų daiktus, kurių pakeitimas naujais gali sukelti finansinį stresą. Dresūra, planuoti ir netikėti vizitai pas veterinarą. Šiam iššūkiui reikėtų pasiruošti iš anksto, o harmonijai namuose palaikyti kuo anksčiau mokyti šuniuką tinkamai elgtis, užimti žaidimais, veikla, tinkamo elgesio skatinimu. Tai puikiai sugebėtų padaryti ir vaikai.

4. Alergijos. Prieš priimant naują šeimos narį į namus, įsitikinkite ar nei jūs, nei vaikai neturite alergijų gyvūnams. Tai nesunkiai galite padaryti atlikdami tyrimą pas gydytoją alergologą – klinikinį imunologą. Taip sutaupysite laiko, galimų nemalonių pojūčių ir nusyvilimo, kad negalite pasilikti šuniuko ar kačiuko namuose visam laikui. Jeigu testas teigiamas ir šeimoje yra bent vienas alergiškas žmogus, pakalbėkite apie alergijas su vaikais ir pasitarkite visi kartu dėl alternatyvų.

5. Elgesys ir emocijos. Vaikai neturėdami piktų intencijų gali sukelti gyvūnui stresą. Pavyzdžiui, triukšmas, trankesnė muzika, nuolatinis lakstymas ar labai intensyvūs žaidimai gali išprovokuoi augintinį elgtis agresyviau, loti ar labai stipriai stresuoti. Gyvūnas išsigandęs gali bandyti gintis, taip sužeisdamas vaiką, todėl labai svarbu, ypatingai šunims, turėti savo vietą namuose, kur jis netrukdomas gali ilsėtis, būti, esant jam per didelei aplinkos stimuliacijai pasislėpti ir nebūti liečiamas. Šią taisyklę svarbu žinoti ir vykdyti vaikams, pavydžiui, šuniui esant narve negalima į jį lįsti kartu, kviesti išeiti ir kitaip trukdyti šuniui atsiriboti. Šuns narvas — tai nebūtinai “baisi” vieta augintiniui. Tai saugi ramybės zona, kurios jaukumui sukurti puikiai tiks šuns narvo patalai. Dora Cocker rankų darbo patalai šunims siuvami individualiai pagal užsakymą, narvo matmenis. Ne paslaptis, šunys dievina patalus ir minkštas pagalvėles. Todėl šiuos – įsimylės kiekvienas keturkojis.

Vaikai ir augintiniai — tikrai suderinamas dalykas skiriant meilės, pastangų ir dėmesio visų šeimos narių poreikiams. Planavimas, teigiamo elgesio skatinimas ir išankstinis pasiruošimas leis vaikams ir augintinams darniai augti, džiaugtis ir dalintis patirtimis kartu.