Doracocker

Artėjant Vėlinėms dauguma mūsų tradiciškai skubame aplankyti ir pagerbti artimųjų kapus. Šis preriodas dažnam rimties, susitelkimo ir ramybės metas. Kartais būtent šiuo periodu tenka keliauti į įvairias vietoves, o pačios kelionės trunka ne vieną ar kelias valandas. Lietuvoje lapkričio pirmos dienos yra valstybinės šventės, todėl norisi šiuo laikotarpiu būti su šeima, visiems kartu aplankyti giminaičius, todėl kartais kyla mintis pasiimti ir keturkojį šeimos narį, neleisti jam liūdėti vienam namuose. 

Kapinės yra vieta, kurią žmonės lanko norėdami prisiminti savo artimuosius, susitelkti, pasimelsti. Tai – vienareikšmiškai visiškos rimties ir ramybės vieta. Augintinis tokioje vietoje gali aplinkiniams sukelti nemalonius jausmus, susierzinimą, reikšti nepagarbą jų išėjusiems artimiesiems.

Taip pat reikia paminėti, kad kai kurie šunys mėgsta kasinėti, gali pradėti žaisti ir žaisdami suniokoti kapų tvarką. Dažnai kapinių lankymo taisyklės draudžia augintinius ir tai ženklina specialiu ženklu. Todėl kad ir kaip mylime savo augintinius, lankantis kapinėse juos geriau palikti namuose ar kitose vietose, kur jie bus saugūs ir prižiūrėti.Foto – Thomas Bormans