Doracocker

Artėja visame pasaulyje minima šventė, kurios smagioji dalis daugumai – kostiumai. Vieni mini šią šventę santūriai ir tradiciškai, kiti jos laukia ištisus metus. Dažnai rengiami kostiumų vakarėliai, einame vieni pas kitus į svečius, vedamės kartu savo augintinius, todėl gali kilti mintis juos papuošti ir kitaip paruošti šventinei nuotaikai, bet reikėtų nepersistengti.

1. Gerbkite augintinio komfortą.
Venkite kostiumų, kurie yra netinkamo dydžio (bet galbūt atrodo mielai), nes toks apdaras gali trikdyti kraujotaką. Augintinis turi laisvai judėti ir jaustis patogiai, reikėtų vengti detalių, krentančių ant akių, trukdančių vaikščioti, besimaišančių po kojomis ar trukdančių atlikti tualeto reikalus, lipnukų pešačių kailį. Taip pat reikėtų vengti skambančių ir neaiškius garsus skleidžiančių mechanizmų ant augintinio, nes jis gali išsigąsti ir įbauginti kitus augintinius visai ne šventiškai, jokiu būdu nieko nedėkite ant šuns nosies, nes jų uoslė labai jautri, tai pagrindinis šuns pojūtis, todėl jį sutrikdžius gali sutrikti ir visa likusi sensorika. 

2. Nepamištkite asmeninių šuns savybių. Turbūt ilgaplaukiui retriveriui nelabai patiks šilti apsiaustai, o sunkūs apdarai tikrai nebus mėgiami mažesnių veislių atstovų. Nepamirškite, kad šuns kūno temperatūros savireguliacija taip pat labai svarbi, gyvūnas gali perkaisti ir dehidratuoti po ilgo laiko praleisto per šiltuose apdaruose.

3. Įsiklausykite į augintinio siunčiamus signalus. Jei šuo pyksta, nenori, drąsko apdarus, nes kasdien nėra rengiamas ar apskritai prie to nepratęs – apsieikite šviečiančiu antkakliu ar kita mažai juntama detale. Jei šuo akivaizdžiai suirzęs, jis tikrai nesimėgaus laiku kartu maksimaliai, netinkama apranga ar dėmesį trikdančios dekoracijos gali ne juokais įsiutinti šunį ar išprovokuoti netinkamą elgesį namuose ar svečiuose. 

Rinkitės patogius, lengvus, komfortiškus, minimalistinius apdarus, jei norite pagyvinti šventinę nuotaiką, tačiau neužmirškite augintinio komforto ir kad kiekviena diena, laikas praleistas su mylimais šeimininkais jiems yra šventė. 

Nuotrauka:  Nathan Guzman

Parašykite komentarą

Your email address will not be published.