Doracocker

Senesnio amžiaus šunys susiduria su sąnarių ligomis. Tam daro įtaką keletas priežasčių -viena jų yra svoris. Kuo sunkesnis šuo, tuo labiau papildoma apkrova spaudžia jo sąnarius ir sukelia skausmą. Kalėms, turinčioms viršsvosio, dažni dubens kaulų skausmai, taip pat šunims po patirtų avarijų ar kitų traumų.

Vienas iš pirmūjų simtomų, kad šuo turi sąnarių problemų – jie daugiau guli ir miega, o po miego sunkiai vaikšto. 

Jie pasidaro labai jautrūs šalčiui. Ypatingai jautrumas pasireiškia rudens ir pavasario sezonais, kuomet keičiasi oro temperatūros į šilta/šalta. Didžiausia blogybė, kai pavasarį šunys puola maudytis esant sąnarių problemoms – to griežtai negalima leisti. Šaltuoju sezonu reikia saugoti šunį nuo sušalimo. Rekomenduojama augintiniui apmauti nugarą dengianti rūbelį, kojos gali likti ir neuždengtos. Svarbu kad stuburui būtų šilta. 

Kokį guolį rinktis? Veterinarai tokiems šunims rekomenduoja guolius su “memory foam”. Šios rūšies porolonas prisitaiko prie šuns kūno formų ir neužspaudžia kraugyslių. Guolis negali būti per aukštas, kad nereiktų į jį šokti ir ne per plonas kad nešaltų nuo grindų. Šunis, turinčius sąnarių problemų,  reikia saugoti nuo skersvėjo, todėl idealu jei guolyje šuo gali būti užklotas. Guolis turi būti šiltas, jaukus, ir kuriame šuo galėtų saugiai pasislėpti ir turėti savo saugią erdvę. 

Kokia šuns priežiūra? Sąnarių bėdas išgyvenančius šunis būtina nuvesti veterinaro apžiūrai, kuris paskirs gydymą ir skausmą palengvinančias priemones. 
Šuns išgyvenamos emocijos. Turintys sveikatos bėdų šunys ypatingai nori turėti savo saugią erdvę, kur jie gali ramiai gulėti niekieno netrukdomi. Labai svarbu gerbti šuns erdvę ir šeimos nariams, ypač vaikams, vengti lysti į šuns guolį. Šuniui gali sukilti egresija, jis gali net įkasti, nes nemoka pasakyti “duok man ramybę, man skauda!”