Doracocker

Ar jūsų augintinis turi savo ypatingą miegojimo vietą? Daugelis naminių gyvūnėlių savininkų laikosi nuomonės, kad guolis gyvūnams yra nereikalinga prabanga ir jiems pakanka grindų bei šeimininkų lovos. Priklausomai nuo amžiaus, šunys miega 12-18 valandų per parą. Net jei jūsų augintinis naktį glaudžiasi jums prie šono, jiems taip pat reikia turėti savo guolį. Gyvūnui turėti jaukią miegojimo vietą tampa dar svarbiau, kai jūsų nėra namuose arba neįsileidžiate šuns į savo lovą. Šunys tampa mūsų šeimos dalimis. Jie suteikia energijos, supažindina su besąlygiškos ištikimybės jausmu, taigi turime įsitikinti, kad savo keturkojams draugams suteikiame meilę, kurios jie nusipelnė.

 

Pateikiame keletą aspektų, kaip kokybiški šunų guoliai suteikia naudą augintinio sveikatai:

· Saugo sąnarius

Šunims miegas ant kieto pagrindo yra toks pats varginantis ir sunkus, kaip ir žmonėms. Tikriausiai žinote tą jausmą, kai po pogulio ant grindų atsikėlus viską skauda? Tą patį jaučia ir šunys. Šiems senstant dažnai pasireiškia tokios problemos kaip artritas, klubo sąnario displazijos ir kiti sąnarių sutrikimai. Tinkamai parinktas šuns guolis geriau paskirsto kūno svorį, suteikia ortopedinę atramą, tokiu būdu sumažinant esantį skausmingą diskomfortą sąnariuose. Be to, vyresnio amžiaus, turintiems antsvorio ar kitų galūnių problemų gerokai lengviau pasiekti guolį esantį ant žemės, nei įsiropšti į jūsų lovą. Taigi patogus šuns guolis užtikrina tinkamai besivystančius jaunų keturkojų sąnarius ir gerą nakties poilsį tiems, kuriuos kamuoja senų šunų ligos.

· Temperatūros reguliavimo opcijos

Šaltuoju sezono metu ir atšiauriausiais žiemos mėnesiais grindys, o ypač plytelės, itin šaltos. Gyvūnui tai ne tik nesuteikia jaukumo, šilumos, tačiau ir didina riziką susirgti. Šunys reaguoja ir yra itin pažeidžiami temperatūros pokyčių, todėl jiems reikalinga tinkama izoliacija ir komfortas. Visgi atminkite, kad geriausia lova žiemai nebūtinai bus tinkamas pasirinkimas karštiems vasaros mėnesiams. Šiltuoju metų laiku rekomenduojama įsigyti lengvesnį, kvėpuojančio audinio guolį, tuo tarpu žiemą – šiltesnį lizdą.

· Padeda išvengti odos problemų

Trumpo plauko, didelių veislių ar jautrios odos augintiniams, turintiems predisponuojančių veiksnių atsirasti odos problemoms, nuolatinis galūnių trynimas į kietus paviršius gali iššaukti opas. Šunų guoliai palengvina tokį nuolatinį susidarantį spaudimą ir dirginimą, kai keturkojis miega ir ilsisi.

· Daro įtaką bendrai savijautai

Šunims, kaip ir žmonėms, reikalingas kokybiškas nakties miegas, kad išliktų sveiki. Nepatogi miego padėtis, kieti nelygūs paviršiai, nuolatinis būdravimas lemia nepastovų poilsį. Dėl to gali atsirasti irzlumas, suprastėti sveikata ir nusilpti imunitetas. Remiantis tyrimus, paskelbtu 2017 m. Scientific Reports leidime, geras nakties poilsis gerina šuns atmintį ir netgi gali padaryti jūsų šunį protingesniu. Taip yra todėl, kad kai šunys išmoksta naujų komandų, jie linkę geriau jas atkartoti, kai gerai pailsi. Juk gerai išsimiegoję mažyliai turi gerokai daugiau energijos skirtos mokymuisi. Jaukus guolis, kuris amortizuoja augintinių kūną, skatina užmigti ir išmiegoti visą naktį.

· Sava, saugi erdvė

Kaip ir mes, šunys trokšta kurį laiką pabūti atokiau nuo išdykusių vaikų, triukšmingų svečių, namuose auginamos katės ir net nuo žmonių. Keturkojui labai svarbu turėti jaukią vietą, į kurią bet kada galėtų patekti. Sofa šiuo atveju netinkamas pasirinkimas, nes augintiniss turi laukti eilėje, kol gaus vietą arba konkuruoti su kitu namuose esančiu gyvūnu. Turėti savo guolį šuniui yra labai svarbu, nes tai geriausias būdas bent trumpam ramiai ir niekieno nevaržomai pailsėti. Šie gyvūnai labai vertina savo teritoriją ir turtą, tad nuosavybės jausmas leidžia jaustis saugiems.

· Gerai valomas guolis užtikrina tinkamą higieną

Šunys – tai gyvūnai, daug laiko praleidžiantys lauke, tad natūralu, kad gali turėti daug nešvarumų ir kenkėjų, kaip pavyzdžiui, blusų. Taigi labai svarbu, kad guolį galėtumėte reguliariai prižiūrėti be didelių pastangų, mat tai padeda sumažinti šunų plaukų, pleiskanų ir mikrobų skaičių. Tai padaryti lengviau, kuomet guolis turi nuimamą užvalkalą arba dar geriau – visas jis skalbiamas skalbimo mašinoje. Būtent tuo pasižymi “Dora Cocker” guoliai. Tai ypač aktualu vyresniems šunims, turintiems šlapimo nelaikymo problemų bei jauniems augintiniams, dar uoliai besimokantiems rutinos. Be to, prižiūrimas guolis ilgiau tarnaus ir atrodys it naujas.

 

 Kaip pasirinkti savo keturkojui geriausią variantą?

 

Guolis šunims “Urvas”

 Šis pasirinkimas – trumpaplaukių veislių svajonė, kuriems reikia šiek tiek daugiau šilumos. Pakeltas stogelis suteikia galimybę šuniui įlysti į saugią oazę tarsi po antklode, tačiau tuo pačiu stebėti aplinką. Pagrindinis audinys poliesteris yra švelnus, šiltas ir atsparus trinčiai, tad suteikia minkšto it debesies pojūtį, . Poliesterio kamuoliukais kimšta minkšta pagalvė bei po ja esantis 3 cm porolono sluoksnis sukuria “lovos” komfortą ir apsaugo nuo vėsių grindų. Tai ilgaamžis pasirinkimas augintiniui, nes pagalvės užpildą galima pakeisti nauju, o kokybiškos medžiagos bei viso guolio skalbimas užtikrina, jog daiktas tarnaus eilę metų.

Įsigyti: Guolis šunims “Urvas”

Pagalvė šunims su stogu 

Kvadrato formos pagalvė su pastandintu stogo kraštu, kad gyvūnas visada rastų kur įkišti nosį ir pasislėpti viduje. Jei ši funkcija nereikalinga, stogo imitaciją galima išversti į kitą pusę ir liks tik kailinė pagalvė. Naudinga tai, jog pagalvė yra dvipusė, skirtingų audinių, tad vasarą galima naudoti veliūrinę pagalvės dalį. Pagalvės užpildas pagamintas iš specialios medžiagos, peltakiuotos su sintepono sluoksniu, taigi šuo niekada neišgulės guolio taip, kad jaustų kietas grindis.

 Įsigyti:  Pagalvė šunims su stogu

Guolis šunims ir katėms Dvipusis Ratas

Stilingai ir itin patogiai sukurtas guolis leidžia augintiniui galvą padėti ant atramos kraštų ir taip stebėti aplinką bei tuo pačiu jaustis savo ramybės oazėje. Tai universalus pasirinkimas visiems metų laikams, kadangi guolis yra dvipusis. Vasarai rinkitės lygiąją pusę, pasižyminčią vėsinančiomis savybėmis, tuo tarpu kailinė pusė idealus variantas žiemai. Dėl dvigubo dugno jūsų keturkojis niekaip neišgulės jo iki žemės. Be to, užtrauktuko dėka, esant reikalui galėsite papildyti pagalvėlės užpildą. Tačiau pastarasis persiūtas sintepono sluoksniu, todėl to daryti dažnai neprireiks.

 Įsigyti: Guolis šunims ir katėms “Dvipusis Ratas”

Vėsinantis čiužinys – guolis šunims

 

Didelių veislių šunų itin pamiltas variantas, kuomet kūnas komfortiškai ilsisi ant patogaus čiužinuko, su galimybe atsiremti į suformuotą bortą. Šis praktiškas guolis suteikia galimybę naudoti abi puses, priklausomai nuo sezoniškumo. Viena pusė pagaminta iš šilto ir jaukaus veliūro, o kita – vėsinančio ir vandeniui atsparaus oxford audinio. Patogu, jog ilga atrama persiklijuoja ant norimos pusės. Norėdami išskalbti, tiesiog atsekite L formos užtrauktuką arba visą guolį įmeskite į skalbimo mašiną.

 Įsigyti: Vėsinantis čiužinys – guolis šunims

Pabaiga

 Prie kokybiško maisto, troškulį malšinančio šviežio vandens, patogus šuns guolis taip pat turėtų būti įtrauktas į augintinio pagrindinių poreikių sąrašą. Šis praktiškas daiktas pasižymi daugybe privalumų ir vaidina svarbų vaidmenį užtikrinant nuolatinį šuns pasitenkinimą, gerovę ir gerą emocinę būklę.

Populiariausi Produktai