Doracocker

Kartą vienas žmogus pasakė: „Visi mano, kad turi geriausią šunį. Ir nė vienas iš jų neklysta“. Laimingomis atostogų dienomis mes trokštame mėgautis ir galėti dalintis įspūdžiais su kažkuo. Tuo tarpu mūsų keturkojai draugai nepakeičiami kompanionai patiriant įvairius kelionių nuotykius.

Šiais laikais vis daugiau pasaulio vietų atvirai ir geranoriškai priima keturkojus bei jų mylėtojus. Todėl renkantis kelionės kryptį naudinga atsižvelgti į tą, kuri būtų draugiška šunims, turėtų specialius parkus, viešbučius, kavines bei kitas suteikiamas galimybes ne tik savininkui, tačiau ir augintiniui. Žinoma, kelionės kaina dėl to gali šiek tiek išaugti, tačiau verta. Taigi, susipažinkite su privalumais, kuriuos patirsite keliaudami drauge su savo keturkoju.

  • Jauskitės kaip namuose net būdami toli nuo namų

Keliaujant drauge su šunimi didžiausias privalumas yra tai, kad jūs abu jaučiatės saugūs. Ši mintis suteikia vidinę ramybę bei skatina atsipalaiduoti. Jūsų asmeninis sargybinis nuolat greta Jūsų nepažįstamuose užkampiuose, lydi ir saugo nuo tykojančių pavojų. Be to, naktimis mėgaujatės pačiomis jaukiausiomis ir minkščiausiomis glamonėmis. Laiminga vieta, laimingas draugas, laimingi vaizdai – laimingas Jūs.

Įsivaizduokite, jog vienas miegate savo viešbučio kambaryje ir staiga pabudęs pamatote nepažįstamąjį, naršantį po Jūsų asmeninius daiktus. Kokia Jūsų reakcija? Kaip susitvarkysite su kilusiu nerimu? Tai yra privalumas keliaujant kartu su šuniu – jis įspėja apie artėjančius ir įsilaužti bandančius kišenvagius ar kitus sukčius, taigi galite išvengti nemalonumų.

  • Užmegzkite naujas pažintis

Sakoma, jog keliauti su nepažįstamais žmonėmis, bet kartu – bendraminčiais, geriausia. Su tuo sutikti tikrai verta. Keliavimas drauge su šunimi naujoje vietoje, sukuria gerokai daugiau aplinkybių susipažinti su naujais žmonėmis, pasidalinti skirtingomis gyvenimo istorijomis. Jūs tampate labiau prieinamas, o keturkojis draugas puikus būdas pokalbiui užmegzti.

Tik pagalvokite, sutikote nepažįstamą žmogų, su kuriuo jaučiate ryšį, narpliojate rimtas temas, tyrinėjate pasaulį kartu su šunimis – ar gi tai ne smagu? Trumpai tariant, Jūsų augintinis padeda užmegzti naujas pažintis su žmonėmis svetur.

  • Lanksčios kelionių alternatyvos

Ar žinote, koks dar vienas didelis ir svarbus kelionės su šunimi pranašumas? Keliavimas pasroviui, spontaniškai, o ne pagal iš anksto sudarytą tvarkaraštį, griežtus maršrutus ir jų laikymąsi. Leiskite tai paaiškinti. Prieš užsakydami skrydžio, kelto bilietus ar rezervuodami viešbutį, atsakingai išnagrinėjate ir susiplanuojate savo kelionės eigą, tiesa? Mes visi taip darome. Tačiau viskas kiek kitaip, kai keliaujate su keturkoju draugu.

Pavyzdžiui, buvote suplanavę žygį su augintiniu: susidėliojote maršrutą, atsivežėte šuniui batukus ir dar aibę daiktų į numatytą vietą ankstyvą rytą. Bet priėjus taką pastebėjote lentą su užrašu „Uždaryta“. Ką darysite? Grįšite į viešbutį ir atsigulsite miegoti? Ne. Jūs ieškosite alternatyvos. Tokiu būdu atrandate naujas vietas ir galbūt net džiaugiates geresnėmis opcijomis, nei planavote iš pradžių. Jūsų augintinis suteikia daugiau lankstumo ir jokio nusivylimo nesekmėmis!

  • Stipresnis ryšys nei bet kada anksčiau

Tiesa ta, kad žmonės ne robotai, o kūrėjai. Mes taip pasineriame į įtemptą gyvenimą, jog vargu ar turime pakankamai laiko praleisti su savo augintiniais. Emocinio ryšio supratimas ir patikimumas auga, kai kokybiškai leidžiame laiką. Didžiausias kelionių su šunimi privalumas yra tai, kad tokiu būdu sustiprinate santykį ir priklausymo jausmą. Todėl labai svarbu keliauti kartu su keturkoju ir užmegzti tvirtą ryšį.

Pasiimkite su savimi šunį atostogų, kuris padės išvalyti mintis bei pristabdyti tempą. Ar žinote, kad sulėtėjimas ne visada reiškia, jog pralaimite? Kartais tai padaryti svarbu, jog pasidžiaugtumėt mažais dalykais, įvertintumėte kiekvieną akimirką ir gyvenimą paverstumėte kupiną empatijos.

Patarimai keliaujant su šuniu

Geriausiai kelionių patirčiai pasiekti reikia šiek tiek žinių ir tinkamos amunicijos, o šie patarimai padės saugiai keliauti aplink pasaulį.

Jei numatėte kelionę automobiliu, įsitikinkite, jog šuo yra narve, grotomis atskirtoje bagažinėje arba prisegtas saugos diržu. Gyvūnas gali netikėtai susijaudinti, pradėti šokinėti, nerimauti ir taip Jums trukdyti bei sukelti avarinę situaciją. Tačiau šios apsaugos priemonės padeda išvengti bereikalingo blaškymosi vairavimo metu.

Šuns daiktų krepšys.

suns-krepsys

Tai specialus krepšys, kuriame sutalpinsite visus augintiniui reikalingus daiktus. Keturkojo daiktus saugiau laikyti atokiau nuo šeimininko asmeninių, vaikų daiktų ar maisto produktų. Juk šuns gertuvė, žaislai, skanėstai paprastai būna apseilėti ir purvini nuo naudojimo gamtoje. Be to, taip daug lengviau surasti reikalingą daiktą.

Įsigyti: Šuns daiktų krepšys

– Pasirūpinkite, jog kelionės metu nebūtų suniokotas automobilio salonas.

Mašinos sėdynės kilimėlis mažiems šunims

apsaugo nuo subraižymų, plaukų bei šlapio, purvino ir smėlėto šuns kailio. Šį daiktą galite lengvai susukti, užsegti ir pasiimti betkur kartu su savimi – į gamtą ar net svečius. Be to, naudojamos dvi skirtingų audinių pusės, tad šuniui bus malonu ant jo leisti laiką tiek žiemą, tiek vasarą.

Įsigyti: Mašinos sėdynės kilimėlis mažiems šunims

Automobilio sėdynės užtiesalas šunims

Šis skrupulingai apgalvotas ir sukurtas hamako tipo paklotas ne tik tobulai apsaugo galinę sėdynę nuo purvinų keliautojo letenų ir nagų braižymo, tačiau ir leidžia vežti vieną žmogų ant galinės sėdynės. Per vidurį atskiriamas patiesimas sukuria dvi sėdimas vietas keturkojams ir vieną žmogui. Šuniui prisegti saugos diržais specialiai padarytos angos užsegimams ištraukti. Sėdimoji dalis persiūta sintepono sluoksniu, tad šios dalies šuo nesuvels, o daiktas kokybiškai tarnaus eilę metų. Prie priekinių ir galinių sėdynių pagalvėlių prisitvirtinantis paklotas bei sėdynės šonuose esantys  nuleidimai užtikrina apsaugą net nuo judriausio gyvūno.

Įsigyti: Automobilio sėdynės užtiesalas šunims

-Kuomet keliaujant apsiribojate nedideliu daiktų kiekiu ir galite paskirti visą galinę dalį augintiniui – neišsiversite be bagažinės patiesimo!

Šis daiktas su nuleidžiamais kraštais apsaugo nuo plaukų, purvo bei bamperio subraižymo lipant į automobilį. Pakloto viduje esantis porolonas suteikia augintiniui komfortą visos kelionės metu. Reikalui esant, šis išsiima atsegus šonuose esančius užtrauktukus ir pakeičiamas nauju. Plaukite skalbimo mašinoje 30˚C temperatūroje arba valykite drėgna šluoste. Ypatingai nesudėtinga priežiūra suteikia dar daugiau žavesio!

Įsigyti: Automobilio sėdynės užtiesalas šunims (hamakas)

Teksto autorė: vet specialistė Simona Ladanauskaitė

Populiariausi Produktai